středa 28. února 2018

Mrzne až praští a koza se chystá k porodu. Termín má za necelé 2 týdny, tak doufám, že to vydrží aspoň, než poleví ty největší mrazy. Protože beran rozbil chlívek, nemám kozu jak zavřít do "tepla" a představa, že kůzle vyleze mokré do -16 stupňů taky není nijak příjemná. Tak trochu netuším, co s tím.

A můj chov kachen pět moc nevyšel. Už před vánocemi mi během dne něco odneslo kačera a kachnu, tak mi zbyla jen jedna kačenka z podzimní koupě. První nápad byl, že půjde do mražáku, ať se nám neutrápí samotou, ale než jsme měli čas to udělat, tak si našla jinou smečku a zabydlela se v chlívku s ovečkama a kozama. Je s nima sžitá tak, že by chtěla s nimi i žrát obilí z misek, ale bohužel je jich více a kačenka nemá šanci se k misce pod jejich nohama prokličkovat. A tím pádem mám vyřešený pobyt kachen v mrazu, protože kačka je pěkně v teple na seně obklopena vlnou.
Na jaro mám domluvená vejce do líhně a taky brigádníky na stavbu plotu a taky už mám vymyšleno, jak se předělá ohradník, aby nezabraňoval jen velkým zvířatům v odchodu, ale hlavně malým zvířatům v příchodu.

Prostě ty kachny chci!!!!!!!!

Žádné komentáře:

Okomentovat