neděle 25. ledna 2009

chyba v programu?

Po skoro roce jsem se dostala ke své časově vytížené kamarádce, ještě samozřejmě na chvilku, protože chlopek domluvil setkání kvůli táboru, na který jsem jako penězohlídač měla jít. Stihly jsme si říct pár základních údajů typu, kolik jsme přibraly a jak v práci, když mi zazvonil telefon od syna : "Mami, mohla by sis mě, prosím tě, vyzvednout na informacích v OBI? Je tady i policie." .................
Já nevím, celé dny od onoho "zatčení" přemýšlím, jestli jsem udělala někde ve výchově chybu, nebo jde o to, že si to prostě zkusil. Snad se mu dostalo tolik ponaučení, že už to nikdy více neudělá. Tvrdí, že ne, že je mu to líto a že to byla blbost. Je to blbost, ukrást 16 stupidních klíčenek, nechat se přitom natočit na video, obaly zahodit do koše před obchod a pak se tam vrátit za týden a krást znovu. Je dobře, že spadla klec ve věku, kdy si všichni říkají, že je to klukovina. Ale hrozně to bolí, zklamání z toho, že uklouznul, že to, co jsem mu celé roky vtloukala do hlavy se v jeden moment vytratilo. Budou ještě takové situace, kdy si sám podřeže větev a na veškerá varování zapomene? Asi bude. Na rovinu : taky jsem udělala dost skopičin, které mě pak stály hodně a nejraději bych je vymazala. Nejsem typ člověka, co nelituje ničeho, co v životě udělal. Já některých věcí lituju, a některých moc, přestože mě někam posunuly a svým způsobem jsem za ně vděčná. Ale nemyslím si, že člověk k poznání dojde jen těmi omyly. Jenomže z chyb druhých se nikdy nepoučíme dost, mnohdy ani z těch našich. Bude to nejstaršímu stačit? Pocit, který měl, když na něj sáhla ostraha? Pocit, kdy musel zvednout telefon a zavolat mi? Pocit čekání, co s ním uděláme, až se taťka vrátí a budeme celou věc řešit a vynášet soudy? Strach z trestu? Vydrží dost dlouho, než bude schopný používat mozek a mít tu sílu i rozum si podobné hovadiny rozmyslet??????????? Je mi smutno. Z toho, že třeba přijde něco jiného a pud sebezáchovy se neozve.

1 komentář:

  1. Ten strach můžeš mít celý jeho život a nejen o jeho život,ale i o další své děti. Tomuto nepodlehej. Neobviňuj se, žes udělala někde chybu... to je lež. Jistě je to zklamání. I toto ovšem překonáte :-). Přeji ti, ať jsi šťastná a nabereš zpět svou energii, kterou doplňuješ i lidi kolem sebe :-)
    cimi

    OdpovědětSmazat