sobota 10. srpna 2013

Tak jsme došli do fáze, kdy nemůžeme najít spoustu věcí po stěhování. Jako například nabíječku na baterku do foťáku. A to máme jen 2 místa, kde jsou uloženy věci. Stodola, které asi za chvilku začnu říkat černá díra, a naše obydlená půda. Navíc si přesně pamatuju, že jsem nabíječku balila s tím, že musí být viditelně, a nalezitelně...... není prostě.

Jinak jsme se na půdě docela smažili posledních pár dnů a bylo to příjemnější, než ta dnešní kosa. Přeci jen, člověk mohl vlézt pod sprchu (když jsme teda nechali odtéct horkou vodu z hadice :-)), nebo mohl jít do sklepa, do potoka, kamkoliv jinam. Před zimou není kam odejít. Venku je stejná zima, jako na půdě. Ale utěšuje mě předpověď, že snad bude ještě letos líp.
Zvláštní, že přestože naši meteorologové jsou většinou dost mimo, stále tak nějak na tu jejich předpověď spoléháme a o to více, když je to tak, jak bychom si přáli, či potřebovali.

M. se před pár dny vytočil a začal zateplovat. Ne kvůli vedru či zimě, to má ještě přece jen trochu času, ale kvůli rannímu cigaretovému dýchánku, kterému jsme byli nechtěně vystaveni. Moje mamka je kuřačka a v těch vedrech měla otevřené všechny 3 okna a jelikož chodí spát i po obědě, tak samozřejmě nemá potřebu vyspávat ráno, ale vstává před 6. hod a začíná den cigaretkou. A jelikož pod střechou jsou mezery, tak to všechno hezky nalezlo k nám. To je budíček, to už ten kohout mi tolik nevadil, to si člověk řekne, že je to blbá slepice s miniaturním mozkem. Co si má ale říct o tom, že reakce na upozornění, že nás ten kouř trochu dusí, je o stěžování si, jak by tam člověk v tom vedru zdechnul, kdyby to okno na téhle straně nebylo otevřené. (Je u ní v místnosti o cca 10°C méně, než u nás, pozn. autora). Takže místo natahování elektřiny a nahazování omítek, podbíjíme střechu.

Tak jsem si postěžovala.....

A kuřátka rostou, je super pozorovat, jak se vyvíjejí, už skoro nechodí samy s kvočnou, ale občas jsou už pospolu i s ostatními slípkami a kohoutem. Ten je hlídá a buzeruje, když se některá opozdí.

Cukíny začly k nelibosti dětí dozrávat, tak řeším, co s nimi, aby z toho měly radost. Buchta je super, ale nelze ji jíst 5x po sobě a smažená taky ne.
Jahody se vzpamatovaly z útoku bagristy a začaly plodit.
Řepa se taky povedla, začala jsem zavařovat na zimu, ale asi si budeme pochutnávat jen s Jankem.

A taky už asi vím, co mi tam rostou za bylinky. Mám podezření, že jsem si zasadila mateřídoušku. Meduňku jsem už identifikovala, ale ta mateřídouška mě i ostatní přihlížející fakt zmátla.
A pórek taky bude.

Tak, to byly pozitivní zprávy, přeji hezký studený den. :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat