pondělí 10. února 2014

Tak tenhle článek je fakt vydřený a jen na nátlak některých z vás mi stále věrných. Takže doufám, že mou snahu a "oběť" oceníte. :-)

Vezmu to chronologicky opačně, takže vlastně retrospektivně (snad si něco z té školy ještě pamatuju)

Jsem opět nemocná, moje klasická únorová viróza na sebe nenechala čekat a já už druhý týden kuckám jak o život, dneska jsem to vzdala a zašla si k doktorce pro antibiotika. V poledne jsem zjistila, že jsem zřejmě chytla i zánět močáku, takže jsem manžela vyslala pro brusinky a modlíme se doma všichni, aby antibiotika na vir v krku zabrala i na vira o pár pater níže. A do toho jsem ráno cestou k doktorce, která ve výsledku měla dovolenou a zaskakovala ji jiná na jiném konci města, nabourala. Debil taxikář stál na "nejlepším" místě v křižovatce a já do něj jako ještě větší debil nabourala, protože jsem koukala někam jinam. To, že nemám měsíc zaplacenou pojistku už neřeším. V pátek jsem dostala pokutu za sjeté gumy, hoši uniformovaní mi odpustili, že jsem nejela připoutaná. Když se daří, tak se daří... nebo sere????? Každému, co libo jest.

Selekce našich vejconošek pokračuje, zabili jsme i poslední starou, a jelikož jsem jí objevila v břiše nejspíš nádor, tak si Rohlík s Corou pochutnali. Voněla teda při vaření nádherně, ale neměli jsme odvahu to jíst.
Další slépku nám cosi roztrhalo, tu jedinou, která snášela bílá vajíčka. Říkali jsme ji francouzka, protože měla hřebínek na stranu jako baret a byla taková proletářská, jediná zanášela, často byla sama mimo hejno...
Takže jsme opět na čísle 5+1 a zbytek starších se přepeřuje, takže vajíčka snášejí jen mladé, které jsou větší než staré a jejich vajíčka jsou skoro tak velká jako od starých. Krásně kulatá, dokonalá.

No a pokud nemáme dva homosexuální kocoury, tak je Rohlík nejspíš kočička. To definitivně rozluštíme podle toho, jestli budeme mít na jaře koťátka.

A mám vylitý finální beton v koupelně. Jupíííííííííííííííííííí.
Akorát že to zase nebude koupelna, protože jisté frakce v našem domě (moje matka) neustále mění svoje nároky a přání, a tím pádem ve výsledku půlka místnosti, co by zbyla z koupelny bude naše. Usoudili jsme, že je blbost půlit velkou místnost a mít 3 miniaturní místnosti, takže koupelnu uděláme tam, kde teď máme kuchyň, což byl vlastně ten prapůvodní plán a v té velké místnosti budeme mít obývák s jídelnou. A kuchyň v chodbě.
Ovšem kdy?????? Toť otázka za milion. Musí se předělat elektřina a pak přehodit záchod a umyvadlo, koupit a vsadit větší okno a pak teprve můžu stěhovat nábytek. Takže plán na další čtvrtletí máme, ještě mít čas ho zrealizovat.
Nedávno jsem řešila, jestli bych do toho šla, kdyby mi M. hned zkraje řekl, že budu na koupelnu čekat rok od nastěhování. Takhle to řešíme po pár měsících a já se vždy upnu s nadějí na nějaký termín a když to nevyjde, tak si řeknu, že když jsme to vydrželi doteď, vydržíme to i déle. A jak začne být venku teplo, vytáhneme zase hadici a venkovní sprchu. Takže co......

A to je asi vše přátelé, tády dády tády dáááááááááááááááá

6 komentářů:

 1. Držím nepřetržitě palce! Po vašich story už vím, že příští dům jen novej. Nemáme vysoký nároky, v podstatě vždycky chceme "chudej", tento, co máme teď, byl postavenej sakumprásk za čtyři měsíce - a dovnitř už si člověk postupně holt dá, na co má peníze. Ale má teplo, místnosti tam, kde maj bejt a za náklady ušetří. Ve srovnáním s tím, kdy jsme opravovali starej dům - a nikdy nedoopravili, radši prodali, tak je tohle pohádka. Hodně sil všem!!!!

  OdpovědětVymazat
 2. I když jsme si vlastně všechno včera řekly po telefonu, i tak se u čtení bavím.

  OdpovědětVymazat
 3. Na koupelnu čekám 3 roky... a snad se jí letos dočkám...drží mě fakt, že už to může být jen lepší;) Jste moje obrovské povzbuzení, děkuju, že jste, děkuju za váš blog, děkuju.Terka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je úžasný postoj, že to může být jen lepší. Taky děkuji za povzbuzení a přeji hodně trpělivosti a brzkou koupelnu. Dejte vědět, až to bude. Gb

   Vymazat
 4. Ahoj Gabko,soucítím s Tebou.My jsme budovali 5 let,i když koupelnou jsme začli,i tak to bylo náročné.Edita

  OdpovědětVymazat
 5. Doufej spíš, že antibiotika zaberou na bakterie =D At jsi brzy zdravá a máš koupelnu! Nedokážu si to představit :)

  OdpovědětVymazat